Elektrozaczepy standardowe Yale

Elektrozaczepy Yale są doskonałym wyborem do instalacji w systemach kontroli dostępu oraz domofonowych. Cechuje je szeroki zakres napięć przy zasilaniu prądem stałym lub zmiennym oraz niski pobór prądu. Elektrozaczepy Yale mają budowę symetryczną. Mogą być wyposażone w monitoring otwarcia drzwi. Do wyboru są blachy krótkie lub długie. Wysoka jakość oraz 5-letnia gwarancja sprawiają, że produkty serii Yale są doskonałym

Elektrozaczepy specjalne do drzwi ewakuacyjnych oraz przeciwpożarowych

Elektrozaczepy wzmocnione 331/332 zostały zaprojektowany specjalnie do stosowania ryglowania drzwi w ciągach ewakuacyjnych. Dzięki specjalnej konstrukcji mechanizm elektrozaczepu nie ulega zablokowaniu pod naporem, gwarantując niezawodne odblokowanie w przypadku paniki. Jako dodatkowa blokada model 331/332 nadają się także do stosowania w drzwiach przeciwpożarowych pełniących funkcję ewakuacyjną. Dzięki niezawodnemu odryglowaniu pod wstępnym obciążeniem elektrozaczepy te są stosowane głównie w drzwiach objętych wymaganiami dla dróg ewakuacyjnych. W systemach śluzowych, drzwiach dźwiękoszczelnych, drzwiach napowietrzających i otwieranych napędami, w których ze względów konstrukcyjnych należy liczyć się z naciskiem na zapadkę elektrozaczepu, elektrozaczepy serii 331/332 gwarantują niezawodne funkcjonowanie.

Elektrozaczepy serii 118

Najmniejszy na świecie standardowy elektrozaczep jest teraz dostępny również w systemie ProFix z 3mm regulacją FaFix. Modele elektrozaczepów 118 w wersji do drzwi dymoszczelnych jest oznaczony literą S, co sprawia że jest elektrozaczepem przeznaczonym do wielu zastosowań. Rozpiętość napięcia zasilania 10 - 24 V lub 22-42 V zapewnia możliwość stosowania w różnego typu instalacjach. Niewielkie wymiary gwarantują montaż w bardzo ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu może być montowany w ościeżnicach wykonanych z profili aluminiowych termoizolowanych bez konieczności czasochłonnego wycinania wewnętrznych komór. Dzięki zastosowaniu zapadki promieniowej w elektrozaczepie 118 konieczność podcinania ościeżnicy została zmniejszona do minimum a przy zastosowaniu z systemem ProFix podcięcie zostało zlikwidowane całkowicie. System Profix można zastosować w przypadku gdy wymiar x wynosi min. 5 mm lub więcej. Poniżej na rysunku został przedstawiony schemat elektrozaczepu z systemem ProFix.


PRODUKTY
Standardowe
Do drzwi przeciwpożarowych
Do drzwi ewakuacyjnych
effeff PROFIX
Do drzwi szklanych i specjalne
Domofonowe
Do zamków skandynawskich

kontakt